top of page

Eda Erdivanlı

 Klinik Psikolog, 

 Çocuk, ergen, yetişkin terapisti

65c4298d-6717-45fe-94b2-ba1979c1b81b.JPG

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünden onur derecesiyle mezun olmuştur. Ardından, ‘Mothers During the Pandemic: The Covid-19 Pandemic and Online Parenting Group Experiences of Mothers’ (​​‘Pandemide anneler: Covid-19 pandemisi ve annelerin çevrimiçi ebeveynlik grup deneyimleri’) başlıklı yüksek lisans tezi ile İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk ve Ergen Klinik Psikoloji Programı'nda uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

 

Lisans eğitimi boyunca çeşitli anaokullarında staj yapmış, okul projelerinde görev almış ve Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde klinik stajını tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi süresince psikodinamik çocuk ve ergen terapisi eğitimi ve oyun terapisi eğitimini tamamlamış, İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çocuklar ve ergenlerle psikodinamik psikoterapi seansları yürütmüş, bilişsel ve duygusal değerlendirme testleri uygulamıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi ve YÖRET Vakfının ebeveynlere yönelik ‘ABC Projesi’ kapsamında ebeveynlere ebeveyn danışmanlığı hizmeti sağlamış ve ebeveynlere yönelik psikososyal destek gruplarında grup yürütücüsü görevini üstlenmiştir. Bu çalışmalarını pandemi döneminde de çevrimiçi olarak sürdürmüş, tezinde de bu sürecin etkilerini araştırmıştır. Hazel Douglas’tan aldığı ‘Solihull Yaklaşımı Ebeveynlik Eğitimi Temel Eğitim Modülü’ ve ’Beatrice Beebe’den aldığı ‘Learning to Look: Video Microanalysis of Mother-Infant Communication Informs Infant, Child and Adult Treatment’ eğitimleriyle anne-bebek ilişkisi ve ebeveynlik alanında çalışmalarını derinleştirmiştir. Özel anaokullarında psikolog olarak çocuk ve ebeveynler ile çalışmıştır.

 

Psikodinamik Oyun Terapisi'nin yanında, Senem Zeytinoğlu Saydam ve Ting Liu’dan ‘Duygu odaklı bireysel terapi eğitimi’, Aliye Didem Çaylak van Zuijlen’den ‘Somatik deneyimleme: temel kavramlar’ ve Maggie Kline’dan ‘Çocuklarla sosyal duygusal gelişim eğitimi’ aldığı başlıca uzmanlaşma eğitimlerindendir.     

 

Funda Akkapulu’dan ‘Projektif Çizim Testleri’ eğitimini tamamlamıştır. Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği (WISC-IV), Türkçe İfade Edici ve Alıcı Dil Testi (TİFALDİ), Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi ve Raven Renkli Progresif Matrisler Testi uygulayıcısıdır. Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nin Neslihan Zabcı tarafından verilen”Rorschach, CAT ve TAT Testleri ile Çocuğun Ruhsal İşleyişinin Değerlendirilmesi” eğitimine ve Yavuz Erten tarafından verilen ‘Dinamik Psikoterapide Teknik ve Pratik’ eğitimine devam etmektedir. İÇEPPD’in Psikanalitik Çocuk-Ergen Psikoterapisi Formasyonu eğitiminin 1. modül eğitimini tamamlamıştır. Formasyon sürecindedir.

 

Çocuk, ergen, ebeveynler ve yetişkinlerle psikodinamik yönelimli psikoterapi çalışmalarını yüz yüze ve çevrimiçi olarak sürdürmektedir.

 

​​Türk Psikologlar Derneği ve Bebek Ruh Sağlığı Derneği üyesidir.  

Katıldığı Diğer Eğitim ve Seminerler

● Nisan 2023/ Psikanalitik Çalışmada Çocuk ve Sanat
● Aralık 2022/ Psikoterapi ve Psikososyal Çalışmalar Derneği (PEP)-Odadaki Fil: Cinsellik
● Ekim 2021/ İstanbul Psikanaliz Derneği – Müzik ve Psikanaliz : Müzikle kal
● Aralık 2021 /İstanbul Psikanaliz Derneği -Winnicott’u Konuşmak – Geçiş Nesnesi ve Geçiş
Fenomenleri
● Kasım 2021/Erken Çocukluk Gelişimi Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Uluslararası
Kongresi : Bilimden Politikaya
● Şubat 2021/Özel Amerikan Robert Lisesi ve İstanbul Psikanaliz Derneği- “Okulum
Nerede?:Zaman/Mekan/İlişkiler”
● Şubat 2020/ Özel Amerikan Robert Lisesi ve İstanbul Psikanaliz Derneği- Vedanın Zamanı:
Mezuniyet
● İstanbul Üniversitesi Psikoloji Günleri 2013, 2014, 2015, 2016.
 

0551 193 74 69

  • LinkedIn
bottom of page